Calendar

Tapiolasali Kino Tapiola Louhisali Cinema Orion Sello 4 Sello 5 Omena 4 Omena 6 Omena 7 Aurinkoterassi Tapiolan kirkko
friday 26.8.
22
23
Outdoor screening, free entry
The Punk Syndrome
22.00
85 min
saturday 27.8.
22
23
Outdoor screening, free entry
Fucking Åmål
22.00
89 min
monday 29.8.
17
18
19
20
tuesday 30.8.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
The Souvenir
20.45
119 min
So Damn Easy Going
17.15
90 min
Will-o-the-Wisp
19.15
67 min
Quiet Freedom
15.30
88 min
The Divide
19.00
98 min
Small Body
17.00
89 min
Butterfly Vision
21.15
107 min
Ahed's Knee
17.00
100 min
Benediction
20.30
137 min
Welcome Venice
21.15
100 min
Gentle
16.45
92 min
Sisterhood
19.00
90 min
Sonne
17.00
88 min
A Chiara
21.00
122 min
Playground
17.00
72 min
107 Mothers
18.45
93 min
France
20.45
133 min
wednesday 31.8.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
ELO Cinéssä
17.15
88 min
Out of Sync
21.15
104 min
Magnetic Beats
19.15
98 min
Girl Gang
17.00
98 min
Official Competition
19.00
114 min
Ahed's Knee
21.15
100 min
Nostalgia
16.30
118 min
Hold Me Tight
19.00
97 min
Sonne
17.00
88 min
Brother and Sister
19.00
108 min
Gentle
21.15
92 min
So Damn Easy Going
19.00
90 min
France
21.00
133 min
The Radio Amateur
17.00
87 min
The Daughter
21.00
122 min
Nobody's Hero
19.00
99 min
Three Floors
16.45
117 min
As in Heaven
21.15
86 min
Our Men
19.00
106 min
thursday 1.9.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lullaby
15.30
100 min
Kielletyt tunteet
17.30
64 min
Great Freedom
21.00
116 min
Welcome Venice
16.30
100 min
Flux Gourmet
21.00
111 min
Futura
17.00
110 min
Sisterhood
19.15
90 min
Rimini
21.15
114 min
Tom Medina
21.00
100 min
Dancing Pina
18.45
111 min
107 Mothers
16.45
93 min
16.30
119 min
Lamb
21.00
106 min
You Resemble Me
21.15
90 min
Her Way
16.45
97 min
Lost Illusions
20.30
141 min
Before, Now & Then
18.15
103 min
Yuni
16.15
95 min
friday 2.9.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
La Francisca
19.15
80 min
Playground
17.15
72 min
After Blue
21.00
130 min
Girl Picture
17.00
101 min
Rimini
19.00
114 min
Lamb
21.15
106 min
Lost Illusions
16.15
141 min
Flux Gourmet
21.15
111 min
Ahed's Knee
21.00
100 min
Hold Me Tight
19.00
97 min
Her Way
17.00
97 min
Unrest
17.00
93 min
Small Body
19.00
89 min
A Chiara
21.00
122 min
The Divide
16.45
98 min
Tom Medina
21.00
100 min
Before, Now & Then
16.45
103 min
Our Men
19.00
106 min
Hatching
20.00
91 min
Benediction
17.00
137 min
saturday 3.9.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
The Radio Amateur
13.00
87 min
Nobody's Hero
16.30
99 min
Brother and Sister
18.45
108 min
Alexi Laiho – End of Fucking Story
Power of the People
15.00
65 min
Unrest
13.00
93 min
Playground
15.00
72 min
Lamb
21.15
106 min
France
18.30
133 min
So Damn Easy Going
14.45
90 min
Flux Gourmet
18.45
111 min
Before, Now & Then
12.30
103 min
After Blue
21.00
130 min
Magnetic Beats
16.45
98 min
The Daughter
20.45
122 min
Lullaby
12.30
100 min
La Francisca
14.30
80 min
Our Men
18.30
106 min
Three Floors
14.30
117 min
Girl Gang
12.30
98 min
Rimini
19.00
114 min
Will-o-the-Wisp
21.15
67 min
Yuni
17.00
95 min
Let It Be Morning
17.30
101 min
15.00
119 min
Out of Sync
19.45
104 min
Nostalgia
13.00
118 min
The Accusation
15.30
138 min
Quiet Freedom
18.15
88 min
You Resemble Me
20.15
90 min
sunday 4.9.
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
As in Heaven
18.00
86 min
Gentle
12.00
92 min
Hold Me Tight
14.00
97 min
L'état et moi
12.00
85 min
Girl Gang
14.00
98 min
Butterfly Vision
18.00
107 min
After Blue
20.15
130 min
You Resemble Me
16.00
90 min
The Accusation
14.30
138 min
A Chiara
17.15
122 min
Welcome Venice
16.30
100 min
Sisterhood
12.30
90 min
Yuni
14.30
95 min
Futura
12.30
110 min
Small Body
14.45
89 min
Magnetic Beats
19.00
98 min
17.00
119 min
Benediction
12.30
137 min
107 Mothers
15.15
93 min
Her Way
19.30
97 min
The Divide
12.30
98 min
The Daughter
18.30
122 min
Lullaby
14.30
100 min
Sonne
16.30
88 min